درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
 • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
 • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
پویان عارف پور
امتیاز: 209265
رتبه:4
611
256
28
1198
پویان عارف پور ، از بنیانگذاران وبسایت توسینسو ، مهندس الکترونیک ، گرافیست و نقاش حرفه ای ، سابقه برگزاری چندین نمایشگاه طراحی و نقاشی و شرکت در حراجیهای آثار هنری در خارج از کشور ، دارای مدرک MCSE از شرکت مایکروسافت ، تخصص در حوزه Photoshop ، After Effects ، Corel ، Premiere دارای مدرک Security از مایکروسافت ، مدرس دوره CSCU , ICDL. سرپرست اسبق واحد انفورماتیک مرکز بهداشت جنوب تهران ، سرگروه تیم مهندسی آی تی دانشگاه علوم پزشکی تهران ، مدرس کسب درآمد اینترنتی در آریاگسترنت ، مدرس دوره Network+ در دانشگاه علوم پزشکی تهران ، دارنده مدرک بازارهای مالی Forex از موسسه Emoney. پروفایل کاربر

ویدیوهای پیشنهادی

آموزش دوست یابی اینترنتی سالم قسمت 1 : مقدمه

تاریخ 4 ماه قبل
نظرات 16
بازدیدها 155
وقتی سن بالا میره خواه ناخواه میشید راهنمای جوانها و نوجوانها یعنی برای سوالهایی که نمی شود از پدر یا مادر پرسید، "عمو" های خودمانی و دوست داشتنی می شوند اولین منبع کسب بسیاری از اطلاعات که افراد با سنین پایین نمی دانند از کجا باید شروع به یادگیری کنند. این مساله درخصوص موضوعات مختلفی از شیر مرغ تا جان آدمیزاد می شود منجمله سوالات متداولی که می شنویم از جوانها و نوجوانهایی است که از یک نفر خوششان آمده و نمیدانند چطور سر صحبت را باز کنند. همین الان و همین اول کار بگم این تکنیکها فقط برای صحبت بین جنس مخالف نیست و گاهی در یک جایی از شخصی خوشمان می آید که می خواهیم در گروه دوستانمان باشد و می خواهیم سر صحبت را باز کنیم و بعضی از این موارد کاربرد دارد. تا جای ممکن هم سعی می کنم ابتدا به مواردی بپردازم که در همه جا منجمله شبکه های اجتماعی هم کاربرد داشته باشد.

 • تاکید دیگری هم دارم و آن هم اینکه اگر شما از آنهایی هستید که تا کلماتی مثل دوستیابی و آشنایی می بینید بصورت پیش فرض شروع می کنید به غرغر کردن و سخنرانی در مضرات آن و معتقدید کلمه آشنایی و دوستیابی خطرناکه ، جیزه و دختر و پسر باید با گرد افشانی و فقط از طریق خانواده آشنا و بدبخت بشن از همین الان میگم "نظر شما هم محترم ولی این متن برای شما نیست و از خواندن ادامه آن و قسمتهای آتی آن صرفنظر کنید" و باور کنید بارها نظرات مانند شما را شنیده ام و حفظم و تمایلی به دانستن تحلیلهای شما ندارم با تشکر.

 • می دانم که در کشور ما صحبت با غریبه ها بخصوص بین پسر و دختر نقطه اختلاف بسیاری از دیدگاههاست اما نظر شخص من با توجه به دیده هایم در حدود چهل سال زندگی روی این کره خاکی میگه چه پسر چه دختر، اگر درک مناسبی از رفتارهای جنس مخالف نداشته باشند قطعا در زندگی مشترک به مشکل می خورند و همه ما نمونه های زیادی در جامعه می بینیم که تازه بعد از ازدواج و رهایی از خانه پدری می خواهند تجربیاتی که باید قبل از ازدواج بدست می آورده اند را در متاهلی تجربه کنند و ماشالا تعدادشان هم کم نیست و بهترین شاهد این مساله، زندگیهای زناشویی نسل زمان "کمیته" هست و وارد چرایی و ریشه ها نمیشم چون به این مبحث ارتباطی ندارد ولی همینقدر می گویم که خیلی از موضوعات مثل ضعیف شدن بنیان خانواده ها که رسانه ها دوست دارند آن را به اینترنت و ماهواره ربط بدهند بیشتر بخاطر نبود یک سری آموزشهاست اگرنه خب ما زیاد می بینیم کسی که نامه فیلتر سایت و اپلیکیشن خاصی را امضا می کند خودش در همان گور به گور شده اکانت بیش فعال دارد و به قول حافظ "با محتسبم عیب مگویید که او نیز پیوسته چو ما در طلب عیش مدام است".

 • احتمالا خوشمان نمی آید بازگو کنیم ولی بگذارید بازهم زوایای دیگری را مورد بررسی قرار بدهم برای مثال ما در کشوری زندگی می کنیم که در کودکی به کودکان می گویند برقص، بوس کن، برو با بچه ها بازی کن و بعد که کمی بزرگتر می شوند رقص عخه، بوس که می زنیم تو دهنش و جمع مختلط هم که یه عده میگن سکس گروهی که برای این عده اخیر واقعا از انتخاب عنوان عاجزم که در کلام نمی گنجد ... در این حد تعادل داریم و حالا این کودک بزرگ می شود با بسیاری چراها و سردرگمی ها راجع به جنس مخالف که خیلی بزرگترها حتی سوال در این باره ها قبیح می دانند و این سوالات پاسخ داده نمی شود و منتهی به انتخابهای ناآگاهانه می شود و با پروسه اش کاری ندارم دیدم که میگم.

 • بخواهیم نخواهیم این سوالات هست و باید پاسخ داده شوند و سوال مهم این است که "چرا؟؟" چون حرف زدن با جنس مخالف همیشه برای لهو لعب نیست و گاهی برای امر خیر هم هست و برای شناخت بسیار لازم! و اگر این نوجوان یا جوان بدبخت نتواند حرف دلش را به طرف مقابل منتقل کند و از او شناخت پیدا کند به سرانجامی نمی رسد و می شود یکی از همینهایی که با پناه به سیگار و سنخیات و بی بند و باری به فنا می رود و یا می شود یکی از اینهایی که در خیابان هر جنس مخالفی می بیند مثل سگی که قصد جفت گیری دارد دنبالش می افتد و شروع می کند به تکه پرانی و گاهی هم حرکات بدتر.

 • باز هم میدانم مخالفین آشنایی پیش از ازدواج می گویند "با خانواده جلو برود" ولی همه ما در این کشور زندگی می کنیم و می دانیم وقتی خانواده ها وارد قضیه شوند پیچیدگی قضیه دوچندان می شود و پیش از اینکه شناخت بوجود آید و اصلا مشخص شود آیا این دوتا به درد هم میخورند یا خیر یه سری بحثهای حاشیه ای پیش کشیده می شود و بجای اینکه اول تحقیقی صورت بگیرد و مشخص شود آیا این دو نفر برای هم مناسب هستند یا نه صحبت هایی مثل باباش چیکاره هست و چندتا بچه هستند و مهریه چقدر میخواد و خونه داره یا نه وسط میاد و باز هم در این چهل سال دیده ام که وقتی دو نفر از هم خوششان می آید تلاششان برای زندگی بهتر دوچندان می شود و مثلا پسری که هدفی ندارد و یا کار و زندگانی ندارد وقتی هدفش رسیدن به دختری باشد می بینید در زمان کوتاهی شروع به کار و تلاش می کند ولی همین شخص اگر با خانواده جلو برود چون کار و بازی ندارد به جایی نمی رسد.

 • سرتون رو درد نیاورم با توجه به گفته های بالا من نقض اون عموی باحال و با حوصله از دید یک گروه و اون عموی بدآموز و بی بند و بار از طرف گروه دیگر را در این سری متنی به عهده می گیرم و اگر شما از والدین نگران هستین این نوشته ها را بخوانید و خودتان به فرزندتان آموزش صحیح را بدهید تا سراغ عموهای خطرناکی مثل من نروند و اگر آن شخص عاشق پیشه اید که نمیدونید چطور سر صحبت رو باز کنید امیدوارم براتون مثمر ثمر باشه.


امیدوارم مورد استفادتون واقع بشه و اگر شد دعا یادتون نره :)
بخاطر داشته باشین شما هم میتونین دانسته های خودتون رو در توسینسو به اشتراک بگذارید.
--

نویسنده : مهندس پویان عارف پور
منبع : جزیره فرهنگ و جامعه وب سایت توسینسو
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد .

برچسب ها
ردیف عنوان
1 آموزش دوست یابی اینترنتی سالم قسمت 1 : مقدمه
2 آموزش دوست یابی اینترنتی سالم قسمت 2 : شروع با عبارات مثبت
3 آموزش دوست یابی اینترنتی سالم قسمت 3 : استفاده از شرایط
4 آموزش دوست یابی اینترنتی سالم قسمت 4 : استفاده از ابزار و مهارت
5 آموزش دوست یابی اینترنتی سالم قسمت 5 : تاریخها و مناسبتها
6 آموزش دوست یابی اینترنتی سالم قسمت 6 : روشهای ترکیبی
7 آموزش دوست یابی اینترنتی سالم قسمت 7 : نکات
دوره مجموعه کل دوره
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
 • تا اینجا خوب بود
  شما هم به 40 واقعا نمیخوری
  بزنم به تخته مشخصه دوستان خوبی داری و بهت خوش میگذره که جوون موندی
 • ممنون.
  البته یه دو سالی مونده تا چهل و سن بیولوژیکم بیست و هشت ساله ولی خارج از شوخی هرکی می پرسه چرا خوب موندی میگم اولین و مهمترین دلیلش اینه که حسودی نمی کنم بعد از اون اینکه تاسف گذشته نمیخورم و اهل دود نیستم و همیشه سعی می کنم در بدترین اتفاقات هم نیمه پر لیوان را هم ببینم و بدون شک داشتن دوستان خوب و فهمیده و پایه تفریحات سالم هم تاثیر زیادی داره.
 • بحث خوبیه ! موضوع جذابیه ! قطعا تجربیات خییییلیییی زیادی توی این حوزه دوستان به اشتراک می تونن بزارن ! روحش شاد و یادش گرامی باد ، مرحوم مغفور Yahoo Messenger کبیر ، جد بزرگوار هر چی پیام رسانه و لوتی چاله میدونی مسنجرهای دنیا که جان به جان آفرین تسلیم کرد باعث شد اساسا دهه پنجاه و شصت حسابی توی این روال پیدا کردن دوست در فضای مجازی استادکار بشن و خلاقیت های وحشتناکی بدست بیارن ! من که به شخصه یه مدت کسی محلم نمیذاشت یه آیدی دخترونه درست کردم ببینم اینها چی میگن به دخترا و بعد تازه متوجه شدم بههههلههههههه فضا بس ناجوانمردانه گند است !!! تازه فهمیدم چه خبره ! چه حرفهایی رد و بدل میشه و چه جملاتی گفته میشه و طبیعتا مخاطب هم داشته که طرف ادامه میداده ! بگذریم که تاسف زیادی خوردم و خارج از شوخی امیدوارم که کم کم فرهنگش برامون جا بیوفته که چطوری باید از فضای مجازی ارتباطات رو شروع کرد و تکنیک های درست دوست یابی تو این فضا چه چیزهایی هستند . ممنون پویان جان محمد 34 ساله کرج ( ASL PLZ ) خخ
 • اسم منم توی تفریحات سالم بنویس
  من تفریح سالم و خیلی سالم دوست دارم
 • :))
  ASL رو خوب اومدی 😁😁😁
  دقیقا یاهو مسنجر زمین خاکی نسل دایال آپ بود ...
 • عظیم تورهای یک روزه و دو روزه میای ؟ من ماهی یکی دو بار رو حتما میرم. معمولا پنجشنبه ها
 • اره
  حتما
  عزیزم بیا خصوصی
  من با مقدمه این مقاله یه دوست پیدا کردم
  تا اخرش خدا رحم کنه
 • :))
  آلزایمر! ما که از پاکسازی طبیعت دوست شده بودیم :P
 • ناقلا نکنه توی پی وی دوست پیدا کردی ؟؟ :))
 • اون اشنایی بود در حد asl بود
  الان در مرحله تفریح سالم و خیلی سالم و گردش و اینا هستیم
 • چشم ایشالا یکی دو هفته دیگه میرم خبر میدم... اصن میام توی سایت مینویسم شاید تعدادمون بیشتر شد
 • عظیم چهارشنبه ماهیگیری میای ؟
 • ممنونم پویا جان
  شنبه تا 4 شنبه باید برم سرکار
  کارمند نمونه هم هستم با مرخصی منفی 12 روز
  محمد هم بهم گفت
  احتمالش 8 درصد هست
  یه مشکلی توی وی پی ان میکروتیک دارم حل بشه شاید احتمالش بشه 74 درصد
  لوکیشن هم دارم سعادت زیارت روی شما دوستان داشته باشم خدمت میرسم

 • مخلصم. مشکل رو در قسمت سوالات بپرس خب شاید حل شد ...
 • سلام مهندس
  خوبی
  مشکل من حل شد با کمک رسول
  برنامه چیه؟چند نفرین؟چیکار کنم؟من چه کمکی میتونم بکنم؟
  من 11 حرکت میکنم فکر کنم تا 12.5 برسم بهتون
 • ضمن ارسال درود بر رسول توسینسو ، همونایی که مهندس نصیری برات فرستاد :D

برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید