درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

چرا ما ایرانی ها عادت داریم میریم توی صف هر چیزی وامیستیم ؟ چرا هر چی گرونتر میشه خرید می کنیم ؟

نویسنده متن پست
پاسخ به این پست
author
UNITY
محمد نصیری
1397/12/24 07:39:31
سلام دوستان ، واقعا به نظر من این یه مشکل فرهنگی هست ! به نظر ما چرا وقتی چیزی گرون میشه بیشتر هجوم می بریم بخریمش ؟ چرا توی هر صفی با اینکه تا عمر داشتیم از اون محصول استفاده نکردیم میریم وامیستیم ؟ چرا اینقدر این موضوع باب شده بین ما ایرانی ها که انگار داریم یه چیزی رو از دست میدیم اگه تو صف وانستیم ! چرا نمیدونیم دیگه شیر و لبنیات اگر گرون میشه چهار روز فقط نخریم فاسد میشه ! مجبور میشن ارزون بفروشن ! چرا واقعا ؟ نظرتون رو میخام بدونم که یه بحث جالب داشته باشیم.
author
yek_mosafer2000
سید احمد توسلی
2 ماه قبل
باید 4 نسل بگذره تا درست شیم /
author
faraghat
faraghat
2 ماه قبل
یادمه یه مستندی از زندگی و فرهنگ مردم ژاپن میدیدم که یه بخشش مربوط به همین موضوع بود . یعنی اگه مثلا چیزی قیمتش میرفت بالا ( بستگی به دلیل گرونی داره که خب اونم مخصوصا تو ایران نمیشه خیلی متوجهش شد ) کلا سمتش نمیرفتن . حالا طرف میخواد پولدار باشه میخواد بی پول باشه . یکی از دلایلش تو ایران هم اینه که انقدر تو زمینه اقتصادی بی ثباتی هست که شما نمیدونی فردا قراره چه اتفاقی بیوفته برای اون جنس خاص و مردم برعکس رفتار میکنن و بیشتر هجوم میبرن . یه دلیل دیگه ای هم که میتونه غیر مستقیم به این موضوع مربوط بشه اینه که خیلیامون یاد نگرفتیم که پامونو بیشتر از گلیممون دراز نکنیم و همون بحث حرف مردم و ....
author
nmaxi
نوید یحیی پور
2 ماه قبل
به نظر من دلیل اصلیش توهم تأیید اجتماعی هست، یعنی وقتی اکثریت چیزی رو قبول داشته باشند و برن سمتش میگیم: حتماً کار یا چیز خوبیه که همه رفتن ما هم بریم سمتش، بعضی ها هم از این نقطه ضعف استفاده می کنند (و خودشون در طی سالیان با ترفندهایی این توهم رو ایجاد کردند) یه کاری می کنند که یه عده برند دنبال اون کالا یا کار و پشت سرش متوهم های تأیید اجتماعی هم برن.
دلیل دوم احساس زرنگی کردنه، طرف فکر می کنه با اون کار خیلی شاخ شده و کار خیلی مهمی انجام داده، دلیلشم اینه که چندین ساله اکثراً کار مهمی تو زندگی انجام ندادند و مغزشون احساس نیاز میکنه واسه این زرنگی
دلیل سوم هم اینه که غریزه اصلی حیوانیمونو کور کردیم! من شخصاً شاهد تولد و بزرگ شدن 30 تا گربه بودم و دیدم که تلاش اصلیش برای حفظ بقاء از طریق تولید مثل و نگهداری از فرزندان بود حتی خودش داشت از گشنگی میمرد ولی غذا میدادی میبرد واسه بچه هاش! خودش 1 لقمه هم نمیخورد! ولی ما این غریزه رو کور کردیم فکر می کنیم زندگی همین 2 ماه بعده! با کارهایی که الان انجام میدیم آینده بچه ها و نوه هامونو خراب می کنیم! با این روال ایران رو 10 سال دیگه تصور کنید، فکر نکنم بچه اون فلان پولدار هم بتونه زندگی کنه توش، دود اتوبوس اول خودشو سیاه میکنه :دی حالا کتاب نخونین، تو صف وایستین، 1 میلیارد تومن بدین به یه تیکه سنگ که واسه ایتالیا 100 میلیون هم آب نخورده، 1000 دلار بدین به آیفون X که واسه اپل 250 دلار هم هزینه برنداشته، مجبوری این 1000 دلار رو یجوری از هموطنات دربیاری...

برای ارسال پست ابتدا به سایت وارد شوید

مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

دوره های پیشنهادی

تاپیک های پربازدید